Στο φάιναλ-φορ του Πανελληνίου Ηρακλής και Πήγασος Πολίχνης

Ηρακλής, Πήγασος Πολίχνης, Ολυμπιάδα Πατρών και ο Μίλωνας είναι οι τέσσερις ομάδες που προκρίθηκαν στο final-4 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Τις επόμενες μέρες θα γίνει κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος της τελικής φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Α’ όμιλος – Κυριακή 11 Μαρτίου

Κατσάνειο, 18.30: Ηρακλής Πετ. 2015 – ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-16, 25-19, 25-15)
Πολίχνης, 16.00: Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-21, 25-15, 25-20)

Β ‘ όμιλος – Κυριακή 11 Μαρτίου

Μίλωνα, 17.00: Παμβοχαϊκός – ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-17, 25-20, 16-25, 19-25, 13-15)
Μίλωνα, 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων – Ολυμπιακός 3-1 (20-25, 25-16, 26-24, 25-22)

Β’ φάση – Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

A’ όμιλος – Κλειστό Κατσάνειου

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
18.30: Αργώ Βόλου – ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (13-25, 16-25, 14-25)
20.30: ΑΟ Πρέβεζας – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (21-25,17-25, 15-25)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
15.00: Ηρακλής Πετ. 2015 – ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-11, 25-18, 25-14)
17.00: ΑΟ Πρέβεζας – Αργώ Βόλου 3-0 (25-19, 25-22, 25-14)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
17.00: Αργώ Βόλου – Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (18-25, 19-25, 14-25)
19.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης – ΑΟ Πρέβεζας 0-3 (12-25, 21-25, 17-25)

Βαθμολογία
1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας 6β. (6-3)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-6)
4. Αργώ Βόλου 0β. (0-9)

Β’ όμιλος – Κλειστό Πολίχνης

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
18.30: Πήγασος Πολίχνης – ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-16, 25-20, 25-19)
20.30: ΑΣΑ Έβρος – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-17, 25-15)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
18.30: ΠΑΣ Ίκαρος – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-15, 25-19)
20.30: Πήγασος Πολίχνης – ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-16, 25-19, 29-27)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
15.00: ΣΠΑ Καρδίτσας – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (10-25, 23-25, 13-25)
17.00: ΑΣΑ Έβρος – ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-18, 25-12, 25-18)

Βαθμολογία
1. Πήγασος Πολίχνης 9β. (9-0)
2. ΑΣΑ Έβρος 6β. (6-3)
3. ΠΑΣ Ίκαρος 3β. (3-6)
4. ΣΠΑ Καρδίτσας 0β. (0-9)

Γ΄όμιλος – Κλειστό Μίλωνα

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
11.00: Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός 0-3 (17-25, 22-25, 24-26)
15.00: ΣΦΠ Χανίων – Παναθηναϊκός 0-3 (10-25, 16-25, 14-25)

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
11.00: Παναθηναϊκός – Παμβοχαϊκός 0-3 (12-25, 21-25, 20-25)
15.00: ΣΦΠ Χανίων – Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 17-25, 13-25)

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
13.00: Παμβοχαϊκός – ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-17, 20-25, 26-24, 25-21)
15.00: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-1 (26-24, 20-25, 25-13, 25-23)

Βαθμολογία
1. Παμβοχαϊκός 9β. (9-1)
2. Ολυμπιακός 6β. (6-4)
3. Παναθηναϊκός 3β. (4-6)
4. ΣΦΠ Χανίων 0β. (1-9)

Δ’ όμιλος – Κλειστό Μίλωνα

Πέμπτη 8 Μαρτίου – 1η αγωνιστική
17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-19, 19-25, 22-25, 13-25)
Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

Παρασκευή 9 Μαρτίου – 2η αγωνιστική
17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς – Πανερυθραϊκός 3-1 (25-18, 25-19, 16-25, 25-15)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

Σάββατο 10 Μαρτίου – 3η αγωνιστική
17.00: Πανερυθραϊκός – ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-22, 19-25, 20-25, 25-19, 15-17)

Ρεπό η ΑΕΠ Ολυμπιάς

Βαθμολογία
1. ΑΟΝΣ Μίλων 5β. (6-3)
2. ΑΕΠ Ολυμπιάς 3β. (4-4)
3. Πανερυθραϊκός 1β. (3-6)