Μεγάλη νίκη-ανατροπή για Ηρακλή

Ο Ηρακλής μπορεί να βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε με εξαιρετική εμφάνιση στα κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης να υπερκεράσει τον σκόπελο του Εθνικού Πειραιά στο κλειστό της Μίκρας, κερδίζοντας με 3-2 σετ.

Η ομάδα του Γιάννη Ορφανού επέδειξε απαράμιλλο πάθος για τη νίκη και δεν πτοήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα, παρότι βρέθηκε πολύ κοντά στην ήττα, στο 4ο σετ της αναμέτρησης.

Οι «κυανόλευκοι» έμειναν πίσω στο σκορ με 0-1 αλλά και με 1-2, όμως αφού πήραν το πολύ κρίσιμο 4ο σετ με 25-23, «καθάρισαν» την δουλειά στο τάι-μπρέικ της αναμέτρησης με μεγάλη άνεση, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με όμορφο τρόπο και τελικό αποτέλεσμα 23-25, 28-26, 21-25, 25-23, 15-8. Έτσι, ο Ηρακλής εδραιώθηκε στην πρώτη τετράδα της φετινής Βόλεϊ Λιγκ

Τα σετ: 23-25, 28-26, 21-25, 25-23, 15-8 (3-2).