Δυσκόλεψε η άνοδος για Άρη

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Άρη χθες από την Ένωση Τούμπας στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

Οι «κιτρινόμαυροι», αν και προηγήθηκαν με 22-24, εντούτοις, έχασαν το πρώτο σετ με 26-24, πήραν εύκολα το δεύτερο (13-25) και ενώ και πάλι ήταν μπροστά (21-22) έχασαν με 25-23 το τρίτο.

Με 25-20 ηττήθηκαν και στο τέταρτο και τελευταίο -όπως αποδείχθηκε- σετ με την ομάδα της Τούμπας να παίρνει το προβάδισμα με 2-1 στην σειρά.

Να σημειωθεί ότι οι οι παίκτες του Χρήστου Πάτρα έχουν έντονα παράπονα από τον α’ διαιτητή της αναμέτρησης.

Επόμενη συνάντηση των δύο ομάδων είναι την ερχόμενη Πέμπτη στις 21:30 στο «Κλεάνθης Βικελίδης», όπου οι «κιτρινόμαυροι» θέλουν πάση θυσία τη νίκη, ώστε να μείνουν «ζωντανοί» στη μάχη της ανόδου.