Δυάδα Superleague

Καλησπέρα και καλή βδομάδα. Άτυχοι ήμασταν χθες. Η Φίτεσε δικαιούνταν ένα γκολ κόντρα στον Άγιαξ, με απίθανο χαμένο τετ α τετ στο 92′. Άτυχοι και στην Βασιλεία με την κόκκινη κάρτα στο ημίχρονο να αποδεικνύεται καταδικαστική. Δεν τις θέλω καθόλου τις κόκκινες σε ματς που περιμένω γκολ, συνήθως(πάνω από το 75%) μου χαλάνε τα δελτία. Για να τα λέμε όλα όμως ήμασταν τυχεροί στο Over της Αντάλια το οποίο επιβεβαιώθηκε με δυο γκολ στο 90′. Κατά τα άλλα Γκενκ εγγύηση στα γκολ, άλλα έξι μπήκαν χθες στο παιχνίδι με την Κορτράικ(3-3), ενώ πέντε γκολ μπήκαν και την Άλκμααρ. Η περίοδος που διανύουμε είναι σημαντική στο να καταλήξουμε σε κάποιες από τις ομάδες που θα κάνουμε παιχνίδι φέτος. Τα γκολ είναι το δυνατό στοιχείο της στήλης και συνήθως με αυτά ασχολούμαστε. Πέρα από τις «μεγάλες» κάθε χρόνο προκύπτουν και νέες «Overομάδες» τις οποίες πρέπει να ανακαλύψουμε και να συμπεριλάβουμε στο παιχνίδι μας. Οι «μεγάλες» πάντως(οι περισσότερες τουλάχιστον) έκαναν το χρέος τους και αυτό το Σαββατοκύριακο(Ρεάλ 4-1, Μπάρτσα 8-2, Παρί 2-4. Άγιαξ 0-4, Μπενφίκα 0-4). Φτάνει με την εισαγωγή, πάμε να δούμε και το σημερινό πρόγραμμα το οποίο βέβαια είναι σχετικά… φτωχό.

Ο Λεβαδειακός έδειξε καλά στοιχεία στο Φάληρο και αν βρει (επιτέλους) τρόπο να σκοράρει πιστεύω θα κερδίσει τον προβληματικό Απόλλων που θα έχει υπηρεσιακό προπονητή.

*Ο Νανγκίς του Λεβαδειακού έδειξε καλά στοιχεία με τον Ολυμπιακό και λογικά σήμερα θα ξεκινήσει από την αρχή. Είναι ακραίος και μπορεί να βοηθήσει στο σκοράρισμα. Αξίζει το 7.00 στο anytime

Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΌΦΗ. Ωραία μπάλα με επιθετικά στοιχεία από τους Κριτικούς, οι οποίοι φαίνεται ότι θα αντιμετωπίζουν με τέτοια φιλοσοφία τα παιχνίδια τους. Και οι γηπεδούχοι έχουν καλές μονάδες μπροστά. To GG παίζει πάνω από 2.00 και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Με μεγαλύτερη ασφάλεια προτιμώ το ασιατικό Over 2(στα δυο γκολ money back)

Η Λοριάν μέχρι τώρα όποτε ήθελε να κερδίσει κέρδιζε. Όποτε παρατάχθηκε για να μην χάσει δεν έχασε. Έχει σχέδιο και είναι καλή ομάδα. Καλά πατάει και η Γκρενπομπ με πολύ καλή αμυντική λειτουργία. Σήμερα πάντως έχει την τρίτη τύχη στο παιχνίδι. Κατω από 1.80 πάντως δεν παίζω σημείο στην κατηγορία(εκτός και αν υπάρχει λόγος) και ο άσος από 1.90 βρίσκεται πλέον στο 1.75. Άσο βλέπω αλλά ίσως ασχοληθώ στο

Στην Β’ Σουηδίας ανεβασμένη η Βάρναμο έχει τον πρώτο λόγο κόντρα στην Βάρμπρεκ. Το κατάλαβαν και οι εταιρίες και διόρθωσαν το σετ. Οι ομάδες σκοράρουν και από ένα γκολ το έχουν, δεν θα μπλέξω με σημείο, δεν υπάρχει λόγος. Η Εσκιλστούνα είναι καλύτερη από την Γκάις αλλά η δεύτερη έρχεται από μεγάλη νίκη η οποία της έδωσε μπόλικη ψυχολογία. Θα προσπεράσω. Η Φάλκεμποεργκ δείχνει να έχει αξία, είναι η καλύτερη εκτός έδρας ομάδα του πρωταθλήματος και έχει στόχο την απευθείας άνοδο. Σε καλή φάση η Έστερ η οποία ηττήθηκε στο τελευταίο μετά από αήττητο οκτώ αγωνιτικών με έξι(!) νίκες. Παίρνω διπλό, όποιος θέλει μεγαλύτερη ασφάλεια το παίρνει με DNB στο 1.83