Τα Τρίκαλα σταμάτησαν τον Απόλλωνα Πόντου

Μπορεί ο Απόλλων Πόντου να προερχόταν από έξι σερί νίκες, τα Τρίκαλα όμως του έβαλαν «στοπ».

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς κι έμειναν στο 1-1 στο γήπεδο της Καλαμαριάς, για την 23η αγωνιστική. Και τα δύο τέρματα του αγώνα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο , το σκορ άνοιξε στο 48 ο λεπτό ο Χασομέρης ενώ στο 60′ ήρθε η ισοφάριση για τα Τρίκαλα με τον Χιντζίδη.

Ο Απόλλων στη συνέχεια προσπάθησε να πιέσει αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ που θα του έδινε τη νίκη.

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 48′ Χασομέρης  – 60′ Χιντζίδης

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Ηλιάδης, Τσεμπερίδης (77′ Βεργώνης), Καλογέρης, Χασομέρης, Σαμαράς.
Τρίκαλα (Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Χιντζίδης, Μάκος, Κοτσώνης, Τσιάρας, Γροντής (71′ Τόμιτς), Σαχινίδης (88′ Τσίπρας), Γιαννιτσάνης (53′ Μιλοσάβλιεφ).