«Άλωσε» το Παγκρήτιο η Ξάνθη

Μετά τη νίκη που πέτυχε κόντρα στον ΠΑΟΚ, η Ξάνθη κατάφερε να πάρει άλλους τρεις βαθμούς αυτή τη φορά κόντρα στον Εργοτέλη επικρατώντας με 2-0.

Τα γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν οι Λισγάρας στην εκπνοή του ημιχρόνου και Ομπόντο στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης. Ενώ μοναδική αξιοσημείωτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στάθηκε το πέναλτι που κέρδισαν στο 22′ με τον Χαντί όμως να μην καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΣΚΟΡΕΡ: 45′ Λισγάρας, 71′ Ομπόντο

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: 22′ Χαντί

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 62′ Νόσκοβιτς, 75′ Αλαν – 21′ Γουάλας, 34′ Λισγάρας, 70′ Παπαστεριανός

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Καζναφέρης, Γκέντσογλου, Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννης, Μπογκντάνοφ, Κοζορώνης (71′ Μπαμ Μπαμ), Γιουσούφ, Μπρούνο, Χαντί (56′ Αλαν), Παμλίδης (56′ Νόσκοβιτς)

ΞΑΝΘΗ: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Λισγάρας, Γουάλας (46′ Μπέρτος), Σολτάνι, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Λουσέρο, Βασιλακάκης (89′ Ρούντι), Καπετάνος (82′ Φλίσκας)