Κορυφή ο Ατρόμητος, 2-0 τη Λάρισα και “αντίο” Αντωνίου

Έχοντας την τύχη με το μέρος του και παίζοντας με παίκτη παραπάνω στο φινάλε, ο Ατρόμητος κέρδισε 2-0 τη Λάρισα στο φινάλε και “πάτησε” στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ, με αγώνα παραπάνω φυσικά. Για την ομάδα του Νταμίρ Κάναντι άνοιξε το σκορ ο Μπρούνο, με περιπετειώδη τρόπο στο 54´. Για τους “βυσσινί” αποβλήθηκε στο 70´ ο Χούμπτσεφ (είχαν μεγάλη φάση με το Λεοζίνιο στο 48´ για το 0-1), ενώ στο φινάλε ο δραστήριος Ουγκράι διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους, στο 85´ με διαγώνιο σουτ.

ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Στη συνέντευξη τύπου, ο τεχνικός της ΑΕΛ, Σωτήρης Αντωνίου έθεσε την παραίτησή του και ήδη ο Αλέξης Κούγιας αναζητά τον διάδοχό του στον πάγκο των Θεσσαλών. Ο απερχόμενος τεχνικός της Λάρισας δήλωσε: «Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και θα μπορούσε να προηγηθεί νωρίτερα. Στο δεύτερο ημίχρονο εμείς με τις αλλαγές που κάναμε, γίναμε πιο επικίνδυνοι. Χάσαμε και μια πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν άρχισε το δεύτερο ημίχρονο», ανέφερε ο Σωτηρίου σχετικά με το παιχνίδι.

Ατρόμητος: Μέγιερι, Σάκιτς (87′ Νάτσος), Γιαννούλης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μπουσουλάτζιτς, Μάντσον, Βασιλακάκης (78′ Μούγιακιτς), Ουγκράι, Μπρούνο, Κουλούρης (83′ Κωτσόπουλος)

Λάρισα: Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκόλιας, Γρομητσάρης, Αμντάλα (46′ Λεοζίνιο), Χούμπτσεφ, Φατιόν, Κόεφ (46′ Πίτι), Κούνιτς (80′ Μπαργκάν), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς