Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στη Γ’ Εθνική

Αναλυτικά όλα τα τελικά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος – 21η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-Αετός Ορφανού 1-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου 0-1
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Προσκυνητών 1-1
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Ελπίς Σκουτάρεως 1-0
Καβάλα-Ορφέας Ξάνθης 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 21 αγώνες)
1 Απόλλων Παραλιμνίου 48
2 Αετός Ορφανού 39
3 Ελπίς Σκουτάρεως 39
4 Καβάλα 38
5 Νέστος Χρυσούπολης 32
6 Άρης Αβάτου 32
7 Ορφέας Ξάνθης 29
8 ΑΕ Διδυμοτείχου 28
9 Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21
10 Δόξα Προσκυνητών 17
11 Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 16
12 Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 10

2ος όμιλος – 28η αγωνιστική

Πιερικός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-3
Ηρακλής-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0
Καμπανιακός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 3-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Κιλκισιακός 0-3
Νάουσα-Εδεσσαϊκός 0-0
Αγροτικός Αστέρας-ΑΟ Καρδίας 2-1
Μακεδονικός-ΑΕ Καρίτσας 0-0

Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)
1 Άρης Παλαιοχωρίου 61 -27αγ.
2 ΑΕΠ Ηρακλής 59
3 Μακεδονικός 44
4 Αλμωπός Αριδαίας 42
5 Πιερικός 39 -27αγ.
6 Εδεσσαϊκός 38
7 Αγροτικός Αστέρας 36
8 Νάουσα 35
9 Λαγκαδάς 33
10 Κιλκισιακός 33
11 ΑΟ Καρδίας 31
12 ΑΕ Καρίτσας 28
13 Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 25
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18
15 Καμπανιακός 13
* Ο ΑΟ Καρδίας έχει -2 βαθμούς.

3ος όμιλος – 24η αγωνιστική

Ερμής Αμυνταίου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 4-1
Νέος Αμφίλοχος-Σκουφάς Κομποτίου 2-0
Θεσπρωτός-Αστέρας Παραποτάμου 3-0
ΑΕ Λευκίμμης-Εθνικός Φιλιππιάδας 0-0
Δόξα Κρανούλας-Πανλευκάδιος 2-0
Καστοριά-Μακεδονικός Φούφα 0-3 α.α

Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)
1 Τηλυκράτης 45
2 Νέος Αμφίλοχος 43
3 Μακεδονικός Φούφα 43
4 Ερμής Αμυνταίου 42 -23αγ.
5 ΑΕ Λευκίμμης 38
6 Θεσπρωτός 38
7 Δόξα Κρανούλας 34
8 Εθνικός Φιλιππιάδας 27
9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 24 -23αγ.
10 Πανλευκάδιος 19
11 Σκουφάς Κομποτίου 18
12 Αστέρας Παραποτάμου 14
13 Καστοριά 9
* Η Καστοριά έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

4ος όμιλος – 24η αγωνιστική

Ολυμπιακός Βόλου-Οπούντιος Μαρτίνου 6-0
Ρήγας Φεραίος-ΑΟ Σελλάνων 1-0
Αστέρας Ιτέας-Αχιλλέας Φαρσάλων 3-2
ΝΠΣ Βόλος-ΓΣ Αλμυρού 2-2
Διγενής Νεοχωρίου-Θήβα 1-0
ΑΠΟΚ Βελούχι-Νίκη Βόλου 0-5

Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)
1 Βόλος 57
2 Νίκη Βόλου 42
3 Αλμυρός 40
4 Αστέρας Ιτέας 38
5 Ολυμπιακός Βόλου 36 -23αγ.
6 Θήβα 33
7 ΑΟ Σελλάνων 31
8 Αμβρυσσέας 31
9 Ρήγας Φεραίος 31
10 Διγενής Νεοχωρίου 23
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 20
12 Οπούντιος Μαρτίνου 15 -23αγ.
13 Βελούχι 6

5ος όμιλος – 20η αγωνιστική

Παλληξουριακός-Τσικλητήρας Πύλου 2-0
Αχαϊκή-Πανηλειακός 0-1
Ζάκυνθος-Παναρκαδικός 2-1
Λεωνίδιο-ΠΑΟ Βάρδας 0-2
Καλαμάτα-Διαγόρας Βραχνέικων 2-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)
1 Αστέρας Αμαλιάδας 44
2 Αστέρας Βλαχιώτη 42
3 Πανηλειακός 36
4 Καλαμάτα 33
5 Παναρκαδικός 30
6 ΠΑΟ Βάρδας 30
7 Διαγόρας Βραχνέικων 27
8 Αχαϊκή 25
9 Ζάκυνθος 25
10 Τσικλητήρας Πύλου 21
11 Παλληξουριακός 13
12 Λεωνίδιο 2

6ος όμιλος – 20η αγωνιστική

ΑΟ Λουτράκι-Προοδευτική 1-2
Ρόδος-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0
Κερατσίνι-Ιωνικός 1-1
Ασπρόπυργος-Διαγόρας 1-0
Πέλοπας Κιάτου-Εθνικός 0-2

Ρεπό: Ιάλυσος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)
1 Αστέρας Αμαλιάδας 44
2 Αστέρας Βλαχιώτη 42
3 Πανηλειακός 36
4 Καλαμάτα 33
5 Παναρκαδικός 30
6 ΠΑΟ Βάρδας 30
7 Διαγόρας Βραχνέικων 27
8 Αχαϊκή 25
9 Ζάκυνθος 25
10 Τσικλητήρας Πύλου 21
11 Παλληξουριακός 13
12 Λεωνίδιο 2

7ος όμιλος – 20η αγωνιστική

Χαλκίδα-Αήττητος Σπάτων 2-0
Τριγλία Ραφήνας-Ερμής Κιβερίου 1-0
Αιολικός-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-1
Ταμυναϊκός-Θύελλα Ραφήνας 0-2
Παναργειακός-Πανθηραϊκός 0-0

Ρεπό: Ερμιονίδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)
1 Αήττητος Σπάτων 40 -19αγ.
2 Χαλκίδα 29 -19αγ.
3 Ερμιονίδα 28
4 Αιολικός 27
5 Πανθηραϊκός 26
6 Θύελλα Ραφήνας 26
7 Παναργειακός 24
8 Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 22
9 Ερμής Κιβερίου 21
10 Τρίγλια Ραφήνας 21
11 Ταμυναϊκός 8

8ος όμιλος – 20η αγωνιστική

Ατσαλένιος-Ηρόδοτος 0-1
Κηφισιά-ΑΕ Μυλοποτάμου 2-1
Αιγάλεω-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0
ΑΟ Παλαιόχωρας-Ηλυσιακός 0-2
Ερμής Ζωνιανών-Άγιος Ιερόθεος 1-3

Ρεπό: Φωστήρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)
1 Ηρόδοτος 41 -19αγ.
2 Αιγάλεω 33
3 ΑΟ Παλαιοχώρας 26
4 Ηλυσιακός 26
5 Ατσαλένιος 24 -19αγ.
6 Ιεράπετρα 24
7 Άγιος Ιερόθεος 22
8 Κηφισιά 20
9 ΑΕ Μυλοποτάμου 19
10 Φωστήρας 18
11 Ερμής Ζωνιανών 12
* Ο Ερμής Ζωνιανών έχει -3 βαθμούς.