Καθάρισε ο Ρόσα για τον Παναιτωλικό

Με δύο εκπληκτικά γκολ του Ρόσα και ένα του Τσοκάνη ο Παναιτωλικός επικράτησε του Πλατανιά, με 3-0.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αρκετά ορεξάτοι στον αγώνα και προηγήθηκαν νωρίς, στο 7ο λεπτό με το γκολ του Ρόσα. Αυτό τους έδωσε αυτοπεποίθηση και είχαν τον έλεγχο του αγώνα ενώ ο ίδιος παίκτης είχε ευκαιρία και στο 15′.

Με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο με τον Παναιτωλικο φορτσάτο και στο 57′ με κεφαλιά ο Τσοκάνης, έκανε το 2-0. Ο Ρόσα όμως είχε και συνέχεια καθώς στο 87′ σημείωσε ένα ακόμη γκολ (3-0). Ο Πλατανιάς πέρα από την ευκαιρία στο 29′ με τον Δημούτσο, δεν απείλησε ιδιαίτερα και πλέον δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα για την κρητική ομάδα που είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και παλεύει για το θαύμα, για την αποφυγή του υποβιβασμού.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες (70′ Χαντάκιας), Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Ρόσα, Κλέσιο (58′ Μάζουρεκ), Ντίας, Γουίλιαν (82′ Βασιλούδης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλάγιτς, Πλιάτσικας (46′ Πετρόπουλος), Ντικαμονά (88′ Στάμου), Καρυπίδης, Κοροβέσης (67′ Κασαλίτσα), Αγγελόπουλος, Μάλσα, Νίλι, Ενσικουλού, Δημούτσος, Στάθης.