Ήττα για Γερμανία, κέρδισε η Αγγλία

Η Γερμανία υπέστη ήττα-σοκ, με ανατροπή μάλιστα, από την Αυστρία σε διεθνές φιλικό, στο οποίο ξεκίνησε βασικός και ο Μάνουελ Νόιερ μετά από πολύ καιρό. Σε αντίθεση με τα “πάντσερ”, την νίκη κατέκτησε η Αγγλία κόντρα στην Νιγηρία.

Οι Γερμανοί αρχικά, αν και προηγήθηκαν με τον Μεσούτ Οζίλ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, δεν μπόρεσαν να κερδίσουν την σκληροτράχηλη ομάδα της Αυστρίας, η οποία έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέρος και γύρισε το ματς.

Πρώτα ο Χιντερέγκερ στο 53′ και στην συνέχεια ο Σεπφ στο 69′ έκαναν την ανατροπή για την ομάδα του Γερμανού προπονητή τους, Φόντα, και κατέκτησαν την νίκη.

Όσον αφορά τους Άγγλους, ο Κέιχιλ στο 7′ και ο Κέιν στο 39ο λεπτό του ματς έδωσαν το προβάδισμα με 2-0 στην ομάδα τους κόντρα στην Νιγηρία, η οποία κατάφερε μόνο να μειώσει στο 47′ με τον Ιουόμπι σε 2-1, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό.