Φούτμπολ Λιγκ: Πρόγραμμα διημέρου, βαθμολογία, σκόρερ

Με τη διεξαγωγή της 23ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η δράση στη Φούτμπολ Λιγκ, ενώ υπάρχει εμβόλιμα δραστηριότητα και μεσοβδόμαδα (Τετάρτη-Πέμπτη). Δείτε το πρόγραμμα του διημέρου, με τέσσερα ματς το Σάββατο και τρία την Κυριακή, τη βαθμολογία και τον πίνακα των σκόρερ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3, 15:00

Σπάρτη- Αήττητος Σπάτων δ.δ.

Πλατανιάς- ΝΠΣ Βόλος

Ηρόδοτος- Τρίκαλα

Κέρκυρα- Εργοτέλης

Αιγινιακός- ΑΟΧ/Κισσαμικός

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3, 15:00

Καραϊσκάκης- Ηρακλής

Δόξα Δράμας- Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου- Παναχαϊκή

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

1.ΝΠΣ Βόλος 48 44-20

2.Απόλλων Λάρισας 40 30-19

3. Απόλλων Πόντου 39 23-15

4. Παναχαϊκή 39 23–16

5. Πλατανιάς 36 29-17

6. Εργοτέλης 35 33-25

7. Κέρκυρα 34 21-18

8. ΑΟΧ/Κισσαμικός 31 25-20

9.Ηρακλής 30 23-20

10. Δόξα Δράμας 28 24-26

11. Καραϊσκάκης 28 13-22

12. Τρίκαλα 25 18-22

13. Αήττητος Σπάτων* 22 14-25

14. Ηρόδοτος 22 15-33

15.Σπάρτη 15 14–31

16. Αιγινιακός 13 16-41

*Ο Αήττητος Σπάτων αποβλήθηκε από τη διοργάνωση.

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

12 ΓΚΟΛ: Ελευθεριάδης (Παναχαϊκή), Μπιανκόνι (Πλατανιάς)

10 ΓΚΟΛ: Μάντζης (ΝΠΣ Βόλος), Κουσκουνάς (ΑΟΧ/Κισσαμικός-Δόξα Δράμας).

8 ΓΚΟΛ: Περόνε (Ηρακλής), Ηλιόπουλος (ΝΠΣ Βόλος).

7 ΓΚΟΛ: Τουράμ (Κέρκυρα)

6 ΓΚΟΛ: Χατζής, Λουκάο (Απόλλων Λάρισας), Καραγκούνης (Πλατανιάς), Ρίσκι (ΑΟΧ/Κισσαμικός), Έφορντ (Εργοτέλης).

5 ΓΚΟΛ: Σουντουρά, Κυβελίδης (Απόλλων Πόντου), Δούμτσος (Δόξα Δράμας), Παπαδόπουλος (Αιγινιακός), Πίτου Γκαρσία (ΝΠΣ Βόλος), Συμελίδης (Τρίκαλα).

4 ΓΚΟΛ: Πουρτουλίδης (Απόλλων Πόντου), Τσαμόρο, Κρητικός (Δόξα Δράμας), Βλαχομήτρος (Αιγινιακός), Ρούνεϊ (Αήττητος Σπάτων), Λούκας Γκαρσία (ΝΠΣ Βόλος), Γιαλούσης (Ηρόδοτος), Νίλι (Πλατανιάς), Αρναρέλλης (ΑΟΧ/Κισσαμικός), Ροβίθης (Εργοτέλης).

3 ΓΚΟΛ: Κλέιτον (Ηρακλής), Ολαϊτάν (Απόλλων Πόντου), Τριανταφυλλάκος, Μαρκόφσκι (Τρίκαλα), Σιατραβάνης, Κόντος (Κέρκυρα), Μπαστακός (Παναχαϊκή), Πολέτο, Μαρκολίνο (Απόλλων Λάρισας), Πίσπας, Φράγκος (ΝΠΣ Βόλος), Ταμπάκης, Μαρουκάκης (Αήττητος Σπάτων), Καινούριος (Σπάρτη), Τσέλιος, Ιατρούδης (Εργοτέλης), Τζιώρας, Άλεξιτς (Καραϊσκάκης Άρτας).

2 ΓΚΟΛ: Ναμπουγιού, Ντούνης (Ηρακλής), Γεωργιάδης, Αμαραντίδης (Απόλλων Πόντου), Μάρτινς, Πατράλης, Κρους (Δόξα Δράμας), Κούστα (Αιγινιακός), Λινάρδος, Πασάς (Κέρκυρα), Κάκκο, Ψιάνος (Καραϊσκάκης), Πέντα, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος (ΝΠΣ Βόλος), Λουκίνας (Πλατανιάς), Σουλιώτης, Μπραμπίγια, Γκουντρουμπής, Κοντοές,Τασιουλής (Απόλλων Λάρισας), Λύρας (Αήττητος Σπάτων), Μαζουλουξής, Μπουρσέλης, Μπάτζιος, Κουατένγκ (Εργοτέλης), Καπός (Τρίκαλα), Κολ, Λουμπαρδέας (Παναχαϊκή), Σιαλμάς (Ηρόδοτος), Γκαλβάο (Σπάρτη), Σάλιακας, Βρεττός (ΑΟΧ/Κισσαμικός).

1 ΓΚΟΛ: Ρόβας, Βιτλής, Ορφανίδης, Μπορικό, Καλτσάς, Χασομέρης, Παναγιωτούδης (Ηρακλής), Καλαϊτζίδης, Δημητριάδης (Απόλλων Πόντου), Καψάλης, Μακρής, Λεμονής, Ανδρέου (Δόξα Δράμας), Πιαστόπουλος, Γρανάδος, Σοφιάνης, Πολύζος, Πέριτς (Αιγινιακός), Αποστολίδης, Ιωάννου, Μότα, Κρητικός, Βίλα (Κέρκυρα), Ντεντάκης, Καρρίκι, Καμπαγέρο (ΝΠΣ Βόλος), Ματθαίου, Μασούρας, Λίτσκας (Καραϊσκάκης), Γκότοβος, Σταματάκος, Σισέ, Συριόπουλος, Τσιμίκας (Τρίκαλα), Μαντζίρης, Ζαχαριουδάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Τιράρ, Στογιάνοβιτς (Σπάρτη), Μαλόνγκα, Σιμόν, Καραγιάννης, Παπαχρήστος (ΑΟΧ/Κισσαμικός), Κόρσταμ, Μποσέτι, Τσαμούρης, Λάζιτς, Παπανικολάου (Πλατανιάς), Γροντής, Κατσέρης, Σταματάκης, Ζαφειράκης, Σπυρόπουλος (Αήττητος Σπάτων), Σωτηράκος,Πολίμος, Αργυρόπουλος, Μωραϊτης (Παναχαϊκή), Κοζορώνης, Μπρους, Μπαχανάκ, Καπνίδης, Μανουσάκης, Μπουτσάκης, Γιακούμπου (Εργοτέλης), Σμυρλής, Μασάδο, Μουκίδης, Αυγενικού, Μωραϊτης, Αργκιλέσι, Πίντο, Ζαμπορόφσκι, Φραγκουλάκης (Ηρόδοτος), Σκούπρα, Κουρτεσιώτης (Απόλλων Λάρισας).