«Εκτονώθηκε» στην Λαμία η ΑΕΚ

ΑΕΚ και Λαμία έδωσαν φιλικό στο ΟΑΚΑ απουσία θεατών, με τους «κιτρινόμαυρους» να επικρατούν άνετα με 5-0. Ο Γιακουμάκης ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της ομάδας του Μανόλο Χιμένεθ, καθώς αγωνίστηκε στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα και πέτυχε δυο γκολ.

Ο Αϊντάρεβιτς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, πριν ο Γιακουμάκης κάνει το 2-0 στο 29′ και ο ίδιος παίκτης τριπλασιάσει τα γκολ της ομάδας του στο 45′ με όμορφο σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, που αγωνίστηκαν ακόμη 11 παίκτες, η ΑΕΚ πέτυχε δυο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 5-0. «Δράστες» της «Ένωσης» οι Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος στο 90′ και ο νεαρός Μελικιώτης στο 92′, ο οποίος μπήκε στην θέση του Κλωναρίδη στο 65′.

ΑΕΚ (Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Τσιντώτας, Γκάλο, Χουλτ, Βράνιες, Γιαννούτσος, Μοράν, Αϊντάρεβιτς, Μπακασέτας, Μασούντ, Γιακουμάκης, Κλωναρίδης.

ΑΕΚ (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Μπάρκας, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Γιαννούτσος, Μπακάκης, Λόπες, Κονέ, Γαλανόπουλος, Λάζαρος, Λιβάγια, Κλωναρίδης (65’ Μεληκιώτης).

ΛΑΜΙΑ(Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Σελίμ, Ασίκμπα, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος, Ακόστα, Μπουντνικ, Πίτι, Βάντερσον.

ΛΑΜΙΑ (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Πίτκας, Κουτρομάνος, Καραγιάννης, Άστσεριτς, Λινάρδος, Άντρονικ, Φράγκος, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Πριντέτα, Μπουλούλης.