«Χ» – αμένοι και οι δύο

Λαμία και ΟΦΗ δεν κατάφεραν ούτε στο μεταξύ τους παιχνίδι  να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα (1-1) και παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Οι παίκτες της κρητικής ομάδας άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν μετά από γύρισμα του Πλατέλλα, η μπάλα χτύπησε στον Νέιρα και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων. Στο 79ο λεπτό η Λαμία ισοφάρισε με πέναλτι του Μπαράλες, το οποίο κέρδισε ο Μαστούρ μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα του Κοροβέση.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Καραγκούνης (55’ Καραμάνος), Επστάιν, Μπερτόλιο (70’ Μαστούρ), Μπαράλες.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος (83’ Δεληγιαννίδης), Νάστος, Ποτουρίδης, Βουό, Πλατέλλας, Μιχόγεβιτς, Μεγιάδο, Νέιρα (72’ Παπαστεριανός), Αραβίδης(60’ Ντίνας