Καθυστερήσεις, ατυχία και…. ισοπαλία

Ο Άρης ήταν καλύτερος από την ΑΕΛ Λεμεσού, όμως δεν μπόρεσε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ, αν και είχε δυο δοκάρια και μερικές ακόμη κλασικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Αποτέλεσμα ;

Η Κυπριακή ομάδα να πάρει αυτό που ήθελε από το Κλεάνθης Βικελίδης (0-0), επιστρατεύοντας και τις… θεατρικές της ικανότητες, μιας και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ καθυστερούσαν προκλητικά σε κάθε φάση του αγώνα, μη αφήνοντας τον Άρη να βρει ρυθμό σχεδόν ποτέ.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τις φάσεις, αλλά όχι την ευστοχία. Μέτρησε δυο δοκάρια με Φετφατζίδη στο πρώτο μέρος και Ματίγια στο δεύτερο, ενώ ο Ιντέγε έχασε ακόμη δυο τετ-α-τετ.

Ο Μπάσα είχε επίσης μια καλή στιγμή στο πρώτο μέρος, ενώ Τόνσο και Ντιγκινί απείλησαν επίσης στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αποτέλεσμα.

Μια μόλις φάση έχει να επιδείξει η ΑΕΛ, που δεν βγήκε από το καβούκι της για 96′ λεπτά αγώνα. Ο Γκαζαριάν είχε ένα σουτ στο δοκάρι στο δεύτερο μέρος.

Ανοιχτοί λογαριασμοί για τις δυο ομάδες πλέον, που θα λύσουν τις διαφορές τους στη Λάρνακα την επόμενη εβδομάδα (Πέμπτη, 20:00), για να φανεί ποια ομάδα θα προκριθεί στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Στο ύψος του ο κόσμος του Άρη, που γέμισε ασφυκτικά το γήπεδο, κάνοντας sold out στην επιστροφή της ομάδας στην Ευρώπη, μετά από εννιά χρόνια. Το αήττητο σερί διευρύνθηκε (27 ματς) αλλά ο Άρης, ήθελε σίγουρα κάτι περισσότερο από αυτό το παιχνίδι απόψε…