Αποτελέσματα και βαθμολογίες στην Γ’ Εθνική

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Δείτε όλα τα αποτελέσματα από τους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξ/πολης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (43′ Πατσιώρας)
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 3-1 (77′-90+ Παρουτζής, 83′ πεν / 90+ Καραγκιόζης Γ. πεν)
ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης 0-0
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0 (18′ Παπαβασιλείου πεν, 84′ Βαρδακώστας, 89′ Σαρέγκος)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα 0-2 (33′ Μαρκόπουλος, 41′ Τσούτσης)
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0 (22′ Κρασώνης, 77′ Σαρηγιαννίδης)
Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης 3-2 (11′ Παυλίδης, 76′ Μουδούρογλου, 90+ / 36′ Χαλπέτης, 45′ Χατζηκυριάκος)

Η Βαθμολογία

Θ. Ομάδα Β. ΑΓ. ΓΚΟΛ
1. ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 24 10 21-8
2. ΚΑΒΑΛΑ 23 10 21-3
3. ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ 17 10 13-8
4. ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ 17 10 14-11
5. ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 17 10 17-14
6. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 16 10 13-6
7. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ 15 10 10-7
8. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 15 10 16-12
9. ΑΠ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 11 10 6-9
10. ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ 10 10 10-14
11. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 9 10 8-17
12. ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 8 10 4-17
13. ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 7 10 5-13
14. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 7 10 6-25

 

2ος όμιλος
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός 0-1 (31′ Γαρύφαλλος)
Μελιτέας Μελίτης – Ερμής Αμυνταίου 1-2
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΟ Τριγλίας 0-1 (90+ )
Βέροια – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1 (13′ Μπλέτσας, 35′ Βεργώνης / 19′ Αλμυράς)
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (66′ Σιμόνι, 82′ Ιγνατίδης / 38′ Κάρτζιος)

Η Βαθμολογία

Θ. Ομάδα Β. ΑΓ. ΓΚΟΛ
1. ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 24 10 17-8
2. ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 18 10 17-10
3. ΠΟ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 18 10 11-5
4. ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ 18 10 9-4
5. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. 17 10 12-7
6. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16 10 14-10
7. ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 14 10 10-7
8. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 14 10 9-11
9. ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 12 9 11-6
10. ΟΥΛΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ 10 10 4-6
11. ΛΑΓΚΑΔΑΣ 9 10 5-9
12. ΠΑΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 6 10 10-18
13. ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 6 10 4-17
14. ΜΕΛΙΤΕΥΣ ΜΕΛΙΤΗΣ 5 9 10-25

3ος όμιλος
Θρίαμβος Σερβανιών – Μακεδονικός Φούφα 2-1 (29′ Μπλέτσας, 43′ Μπάκος / 10′ Χάιτας)
Σούλι Παραμυθιάς – Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 3-1 (24′ Μουσκάι, 35′ Μαλλάτος, 55′ Μπουκουβάλας / 84′ Μήνος)
Ναυπακτιακός – Κρόνος Αργυράδων 2-2 (7′ Γραμματικόπουλος, 16′ Γκασούκας / 36′ Μουζακίτης, 85′ Σπαχίου)
Γρεβενά Αεράτα – Τηλυκράτης 2-2 (11′ Πουρλατάρας, 46′ Βασιλόπουλος / 43′ Γεωργούσης, 86′ Γεωργάκης)
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-0 (24′ Βασιλείου πεν., 74′ Γούλας)
ΑΟ Φλωριάδας – Θεσπρωτός 0-3 α.α. (Έλλειψη γιατρού)

Η Βαθμολογία

Θ. Ομάδα ΒΑΘ. ΑΓ. ΓΚΟΛ
1. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 18 9 19-10
2. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 16 9 11-9
3. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 16 9 15-8
4. ΛΕΥΚΙΜΜΗ ΑΕ 15 8 14-5
5. ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ 15 8 11-7
6. ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 15 9 13-6
7. ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ 14 9 9-6
8. ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 13 9 13-11
9. ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝ. 11 8 9-7
10. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ 10 8 7-5
11. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ ΦΣ 2 8 4-13
12. ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 2 8 4-24
13. ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ -1 9 0-18

* Με απόφαση της Π.Ε., στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

4ος όμιλος
Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων 0-0
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς 3-1 (28′-70′ Λίτσιος, 49′ Μαρούδας / 71′ )
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός 5-1 (16′-27′ Μαλισσόβας, 25′-55′ Κακκάβας, 90+ / 35′ Κυριακόπουλος)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας 1-1 (56′ Χάμος / 68′ Λέντας πεν)
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0 (14′ Τζιλός, 41′ Ξέρρας)
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου 1-2 (58′ Κοντοβάς / 61′ Κέρι πεν, 76′ Ιορδανίδης)

5ος όμιλος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατρόμητος Πειραιά 1-1 (29′ Τσίτας / 88′ Τζωρτζάτος)
ΟΦ Ιεράπετρας – Προοδευτική 2-0 (18′ Χίσι, 39′ Μπουτσάκης)
Ατσαλένιος – Γιούχτας 0-0
ΑΟ Επισκοπής – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-1 (38′ Γεωργούλης, 47′ Σώπασης, 72′ Πήλιος / 71′ Κομνηνός)
Ιωνικός – Αμπελακιακός 0-0
Εθνικός – ΑΕ Νεάπολης 3-1 (19′, 50′, 79′ / 84′ )

6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Ρόδου 0-2
Διαγόρας Βραχνέικων – Ιάλυσος 0-0
Πανηλειακός – Παλληνιακός 2-0 (2′ Σταθάτος, 78′ Μπαρμπαρούσης)
Πανμοβριακός – Παναιγιάλειος 1-1 (92′ Πυρρής / 75′ Σκούτας)
Νίκη Τραγανού – Αχαρναϊκός 1-0 (90′ Ακασού)
Φοίβος Κρεμαστής – ΠΑΟ Βάρδας (05/12)

7ος όμιλος (9η αγωνιστική)
Θύελλα Καμαρίου – ΠΑΣ Κόρινθος 0-1 (81′ Μαναριώτης)
Χαραυγιακός – Ηλυσιακός 0-0
ΑΟ Χαλκίς – Πανθηραϊκός 1-1 (36′ Χολέβας / 11′ Γαϊδαρτζής)
Αιγάλεω – Άγιος Ιερόθεος 3-2 (23′ Ψυχογιός, 45+ Μπελέρης, 69′ Βέρμπης / 9′-67′ Κράσι)
Αιολικός – Άγιοι Ανάργυροι 0-1 (68′ Κανελλόπουλος)
Καλλιθέα – Απόλλων Ερέτριας 4-0 (43′ Γκέτσι, 51′, 58′, 72′ )

8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Κατασταρίου 0-1 (13′ Μεζίνι)
Ασπρόπυργος – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
Παναργειακός – ΑΕ Πελλάνας 0-0
ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα 0-1 (82′ Μάρκοβιτς)
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναρκαδικός 2-0 (Σένκα, Δήμου)
Αστέρας Βλαχιώτη – Μανδραϊκός 0-4 (17′ Ντούλιας, 25′ Χαλκιάς, 45′ Πασαλίδης, 90′ )
Πάμισος – Ένωση Λέρνας 0-2 (15′ Μπιτζής, 84′ Αντωνόπουλος)