Δυνατό φιλικό για τον Εδεσσαϊκό στην Ξάνθη

Ένα δυνατό φιλικό έδωσαν χθες οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαϊκού, που αντιμετώπισαν την Ξάνθη στην ακριτική πόλη, γνωρίζοντας την ήττα με 4-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να πετύχουν τρία τέρματα σ’ ένα νεκρό διάστημα του Εδεσσαϊκού από το 12ο ως το 25ο λεπτό. Από εκεί και πέρα, οι «πράσινοι» ανέβασαν απόδοση δημιούργησαν ευκαιρίες και μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρακουτη σε ανατροπή που κέρδισε ο ίδιος στο 60ο λεπτό.Το 4-1 έγινε στο 90ο λεπτό μετά απο διαδοχικές κόντρες.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπανης ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Βόλτση, Ουζούνη, Κιόρτση, Χαραβητίδη, Μωυσίδη, Παπαγεωργίου, Τσουμάγκα, Ταουσιάνη, Καράμπελα, Ντόγο και Καρακούτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπουρτζής, Μαυρόπουλος, Τζατζανάς, Αβραμίδης, Πούπης, Σφέτκος, Σίσκος και Μεταξάς.