ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 2-0

Σε ένα μέτριο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 κόντρα στον Πανθρακικό στην Τούμπα ,στο πρώτο παιχνίδι του ομίλου για το κύπελλο Ελλάδας. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο Τούντορ με κάποιες αλλαγές βελτίωσε την εικόνα του «δικεφάλου» και με σκόρερς τους Πέλκα και Μακ πήρε την νίκη.

Δείτε εδώ την εξέλιξη του παιχνιδιού:

Τέλος αγώνα

86′ Γκοοοολ  2-0 για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ να σκοράρει μετά την απόκρουση του Δασκαλάκη σε σουτ Γκολάσα

80′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Ζάιρο μέσα ο Σαββίδης

76′ Χαμένο τετ α τετ με τον Ζάιρο

72′ Γκοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ με τον Δημήτρη Πέλκα. Ο νεαρός παίκτης του ΠΑΟΚ βγάζει εκπληκτική κάθετη μπαλιά στον Μακ αυτός με πλασέ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ο Πέλκας παίρνει… το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

66′ Καλό σουτ του Γκολάσα με τον Πασχαλάκη να διώχνει σε κόρνερ

65′ Φοβερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να χάνει το τετ α τετ και να στέλνει την μπάλα αουτ

tudor

61′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ .Ο Ροντίγκες στην θέση του Σάμπο και ο Μακ στην θέση του Κοροβέση

57΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπαχρήστο για φάουλ πάνω στον Γκολάσα

*Προθέρμανση για Μακ και Ροντρίγκες που ίσως μπουν στο γήπεδο για να αλλάξουν την εικόνα του ΠΑΟΚ

46′ Ο Μαρκόπουλος στη θέση του Χρήστου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΠΑΟΚ.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

1334693

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

42′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Γλύκο να σώζει. Η μεγαλύτερη φάση μέχρι τώρα στο παιχνίδι με τον Ροτζέριο

38′ Καλή ενέργεια και πάλι με τον Ζάιρο με τον Πασχαλάκη να ενεργεί εγκαιρα και να μπλοκάρει την μπάλα

31′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζάιρο μπήκε στη μεγάλη περιοχή του Πανθρακικού με εξαιρετική ατομική ενέργεια, ωστόσο το σουτ του από τη γραμμή έδιωξε ο Πασχαλάκης σε κόρνερ.

25′ Όσο περνάει η ώρα ο ΠΑΟΚ πέρνει μέτρα στο γήπεδο, πιέζει αλλά χωρίς την μεγάλη φάση.

17΄Ένα σουτ από τον Χαρίσης περνάει έξω μετά από πολύ καλή ενέργεια.

12′  Πρώτη τελική προσπάθεια στο παιχνίδι για τον Πανθρακικό με τον Ηλιάδης να σουτάρει από μακρινή απόσταση

*4000-5000 χιλίαδες κόσμος βρίσκεται στο γήπεδο

2′ Διακοπή στο παιχνίδι με τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού να τραυματίζεται

Έχουμε σέντρα στην Τούμπα

12

*Εκτός αποστολής έμειναν για τον «δικέφαλο» : Μπερμπάτοφ, Τσίμιροτ, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Μυστακίδης και Κίτσιου.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Βίτορ, Σάμπο, Χαρίσης, Γκολάσα, Κοροβέσης, Ζάιρο, Πέλκας και Αθανασιάδης.

Στον πάγκο είναι οι: Σιαμπάνης, Μακ, Κόστα, Ροντρίγκες, Σαββίδης και Αντόνις.

11

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Πασχαλάκης, Χρήστου, Πουτουρίδης, Μπουγαίδης, Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Σέττι, Παπαχρήστος, Ροτζέριο, Μπαϊκαρά και Νικόλτσης.

Στον πάγκο είναι οι: Τζελέπης, Ψάλτης, Μουδούρογλου, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Φερνάντες και Ρίζος.

Η αποστολή του ΠΑΟΚ για το σημερινό αγώνα είναι οι: Γλύκος, Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Μαλεζάς, Σκόνδρας, Γκολάσα, Χαρίσης, Σάμπο, Τζιόλης, Κ.Σαββίδης, Αντόνις, Μακ, Κοροβέσης, Κλάους, Πέλκας, Ζάιρο και Ροντρίγκες.

* Στον ίδιο όμιλο βρίσκονται επίσης ο Ολυμπιακός Βόλου και τα Χάνια, με τους Βολιώτες να υποδέχονται αύριο (29/10) τους Κρητικούς στις 15:00

* Από τον όμιλο θα προκριθούν οι δύο πρώτοι.

* Η 2η αγωνιστική θα γίνει 1/12 και περιλαμβάνει τα ματς Χανιά – ΠΑΟΚ και Πανθρακικός – Ολυμπιακός Βόλου και η 3η και τελευταία αγωνιστική (στις 15/12) έχει τα ματς Χανιά – Πανθρακικός και Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ.