Ο Παναιτωλικός κέρδισε τον Άρη σε «φιλική» αναμέτρηση στο γήπεδο της Βέροιας, η οποία ολοκληρώθηκε με πολλά νεύρα αλλά και αποβολή για τους «κίτρινους».

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Σόουζα(20′), Πάολο(38′) και Κλέσιο(87′)

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Νίκιτς, Παυλίδης, Πασάς, Κάσσος, Στεφάνοβιτς, Διαμαντόπουλος.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Χαντακιάς, Ροντρίγκες, Μίγας, Ρόχα, Μάρκος Πάουλο, Ντιέγκο Λόπεθ, Μάζουρετς, Μπαουγκέ, Ντιάζ, Μοράρ.

Τέλος στο παιχνίδι! Νικητής ο Παναιτωλικός με 2-1

90′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λώττα και αποβολή!!

*Αρκετά νεύρα στο παιχνίδι

87′ Πολύ ωραίο γκολ του Κλέσιο που βάζει μπροστά στο σκορ τον Παναιτωλικό με 2-1. Ο Κλέσιο πέρασε σαν σταματημένους τους Μπαργαν και Νέτο και με ένα αριστερό σουτ νίκησε τον Καντιμοίρη.

83′ Κόρνερ για τον Άρη

77′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, διώχνει ο Καντιμοίρης

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λευτέρης Ιντζόγλου, προσωρινά με 10 παίκτες ο Άρης

73′ Ο Μαρκόφκσι περνάει στο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό

Διακοπή και πάλι στο ματς στο έδαφος ο Ιντζόγλου

70′ Τρομερή στιγμή για τον Άρη με τον Μπαργκάν. Ο Κυριακίδης διώχνει σε κόρνερ μετά από διπλή απόκρουση

Διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι παίκτες

65′ Κίτρινη κάρτα στον Λώττα

64′ Καλή φάση για τον Παναιτωλικό με τον Κλέσιο, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει πλάγιο

56′ Διπλή η πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό

*Με διαφορετική ενδεκάδα ο Άρης στο δεύτερο μέρος. Καντιμοίρης, Μαραγκός, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Λώττας, Νέτο, Καπνίδης, Κλιγγόπουλος και Ντούνης

Σέντρα έχουμε στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 1-1 το σκορ

38′  Ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκος Πάουλο

37′ Πέναλτι κερδίζει ο Παναιτωλικός. Ο Κάσσος έκανε το μαρκάρισμα στον Κλέσιο, ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

20′ ΓΚΟΛ (1-0) Κόρνερ με τον Στεφάνοβιτς, γκολ με βολ πλανέ του Σόουζα στο πρώτο δοκάρι και 1-0!

Ο Παυλίδης σήμερα αρχηγός του Άρη.

11′ Χωρίς σκορ το παιχνίδι, με αναγνωστικές κινήσεις και από τις δυο ομάδες.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας, με τον Παναιτωλικό στην σέντρα.

Oι δυο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο, o Άρης είναι με μαύρες εμφανίσεις.