Χ-αμένοι και οι δυο

Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από ένταση και νεύρα, όχι όμως και από πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, Απόλλων Πόντου και Δόξα Δράμας αναδείχτηκαν ισόπαλες (1-1) στο γήπεδο της Καλαμαριάς και έμειναν ακόμα πιο μακριά από τις δυο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας που οδηγούν στην Σούπερλιγκ. Αν , βέβαια, κάποια από τις δυο ομάδες μπορεί να αισθάνεται αδικημένη από το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, με βάση την εικόνα του αγώνα, αυτή είναι η γηπεδούχος. Ο Απόλλων Πόντου προηγήθηκε στο σκορ στο 56ο λεπτό , με τον Χασομέρη να εκμεταλλεύεται την σέντρα του Λιόνη και με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μένκα. Οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία οκτώ λεπτά αργότερα να καθαρίσουν στο παιχνίδι, όμως, ο τερματοφύλακας της Δόξας νίκησε σε τετ α τετ τον Μπρίτο. Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν και ο Μπαϊκαρά πλάσαρε μέσα από την μεγάλη περιοχή και ο Σαμαράς στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Λιόνης, Σαμαράς, Καλί, Αμαραντιδής Τσεμπερίδης, Καλογέρης, Χασομέρης, Ν’ Λουντούλου (79’ Γκουγκούδης), Μπρίτο, Συμελίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ( Άγγελος Διγκόζης): Μένκα, Σπυρόπουλος, Γκότοβος, Όστοϊτς, Πεταυράκης, Ντατίδης (62’ Νατσιόπουλος), Ριζογιάννης, Μαρκόπουλος (71’ Λίτσκας), Αρναρέλλης (59’ Ματσούκας), Μπαϊκαρά, Κουσκουνάς.