Πρόταση Ημέρας

Μέρα ορόσημο η χθεσινή. Τέλος εποχής για την Μπαρτσελόνα μετά από μια γεμάτη 15ετία που πήρε τα πάντα και παρουσίασε ένα τελείως διαφορετικό ποδόσφαιρο από αυτό που είχαμε μάθει. Όλα τα ωραία όμως κάποτε τελειώνουν… Πάμε να δούμε τα σημερινά που έχουν ξεκάθαρο φαβορί.

H Mπάγερν  δεν πείθει, σκοράρει δύσκολα, έρχεται από τρία σερί under και έχει να βάλει πάνω από τρία γκολ από πέρυσι. Είναι αποτελεσματική αλλά δεν μοιάζει σε τίποτα με την παλιά Μπάγερν που… τρόμαζε. Εμπιστεύομαι πάντως πάρα πολύ τον Κάρλος Αντζελότι και θέλω να πιστεύω ότι η βαυαροί θα φορμαριστούν ακριβώς την περίοδο που πρέπει. Ο Ιταλός άλλωστε ξέρει τον Τσάμπιονς Λιγκ ,όσο λίγοι. Από την άλλη έχουμε την γνωστή Άρσεναλ… περιορισμένων δυνατοτήτων. Μέχρι εδώ όλα καλά, αλλά από δω και πέρα δεν βλέπω να κάνει κάτι αξιόλογο. Θα πάρω τον άσο από το ημίχρονο, βλέπω και 2-3 γκολ, όσο για σκορ, κάτι σε 2-0.

Η Ρεάλ είναι καλά έχει 12 συνεχόμενα over στο «Μπερναμπέου» αλλά συνήθως δέχεται γκολ αφού η εστία της παραβιάστηκε σε 13 από τα 17 παιχνίδια. Η Νάπολι παράγει πολλές ευκαιρίες αλλά δεν σκοράρει εύκολα, στα σοβαρά παιχνίδια πάντως βρίσκει τον τρόπο, και αυτό περιμένω να κάνει και σήμερα. Περιμένω με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, το over να επιβεβαιωθεί ενώ δεν είμαι αρνητικός και για το over3.5