Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ελλάδος

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα του Κυπελλου Ελλάδας στον μπάσκετ, για την πρώτη φάση της διοργάνωσης.

Αναλυτικά:
ΑΟ Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 91-78
ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο ΟΑΑ 73-65
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟ Παγκρατίου 66-68
Μανδραϊκός ΑΟ – ΑΣΚ Ιπποκράτης 85-71
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου
Πανερυθραϊκός ΑΣ – Πανελευσινιακός 72-77
ΑΕΝ Κηφισιάς – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 54-48
ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ίκαρος Ν.Σμύρνης
ΓΣ Ελιμείας – ΓΣ Φαρσάλων 82-58
ΑΣ Μαχητές Δόξας Π. – ΕΚ Καβάλας 55-63
ΓΑΣ Χαλκηδόνας – ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου 44-58
ΑΟ Αγρινίου – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά 81-60
ΚΣ Γέφυρας – ΣΑ Στρατωνίου 70-66
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 70-56
ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

2η αγωνιστική Σάββατο 16/09/2017
ΚΑΒΑΛΑ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
ΝΙΚΗΤΗΣ 8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΓΡΙΝΙΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
KAO KOΡΙΝΘΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΝΙΚΗΤΗΣ 5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Τα φύλλα αγώνα:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Δεκάλεπτα: 25-12, 47-35, 68-58, 91-80
Ιωνικός Νικαίας(Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Κοντραφούρης, Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 12, Πετροδημόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 6(1), Κατούφας 5, Παπαδόπουλος 6(2), Βασιλόπουλος Φώτης 16(3), Κανονίδης 14(1), Λεκάκης
Διαγόρας Δρυοπιδέων(Σαμόλης): Κουκάς 5(1), Κολλιδάς, Καραλής, Καράμπαμπας 3(1), Πέττας 20(3), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 13(3), Παπαδολιάς 6, Λυκογιάννης 11, Κατιάκος 13, Εμίρης 9(3).

ΓΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 44-58
Τα δεκάλεπτα: 15-10, 23-33, 34-49, 44-58
Διαιτητές: Ντούρας – Μπακάλης
ΓΣ Χαλκηδόνας (Οκλακιώτης): Πετρίδης 5, Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος 7(1), Μαραπίδης, Παπαδόπουλος 7(1), Λαΐδης 2, Μπατάκος 4, Σεφερίδης, Μάντσος 9(1), Κουλαξής, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 8.
Ευρώπη Πευκοχωρίου ( Πλατής ) : Δανάκης 4, Τσιμπής 4, Λαζαρίδης 3(1), Τζουβάρας 7, Μαυρίδης 12, Καραμπέκης 4, Μυλωνίδης 5, Παπαδημητρίου, Κιγμέτογλου 11, Σικαλίδης 6, Θεοδωρίδης 2, Σμυρλής.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 81-90
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 37-38, 53-68, 81-90
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Ντόγκας
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 19 (3), Μηλιώνης 12 (2), Γεωργαντζάς 16 (3), Αποστολάκης 6, Μανδαλάκης 12, Μακρής 7 (2), Κατσαδούρος 2, Μπιζιώτης 3 (1), Αρχοντούλης, Φαλιάκης Β.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γεωργιανός 16, Γρίψιος 14 (4), Γκατζιάς 21 (3), Φώτογλου 5 (1), Κακιούζης 28, Σιδερίδης 6 (1), Γκούτζιας, Πιπιλιός, Μιχαηλίδης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 72-77
Δεκάλεπτα: 27-12, 41-35, 61-55, 72-77
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 5, Στεργίου, Καλλιανιώτης 18(4), Δερμιτζάκης 16 (3), Τσακίρης 8, Σκάνδαλος 3 (1), Γιαουρτόγλου 7 (1), Αντωνίου 2, Μακρόπουλος 7, Σταθόπουλος 6, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13, Κελαϊδής 8 (2), Ρόκας, Χόρτσας 2, Ζούμπος 7 (1), Τζιάλλας 5, Στέφος 12, Δούκας 6, Κεφαλάς, Ματζιώρης 20 (4).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 85-71
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 43-33, 67-50, 85-71
Διαιτητές: Μαρίγλη- Ροδίτης
Μανδραϊκος (Μπεκές): Τζιβελέκας 10, Δούκας, Παπανικολάου, Βαφιάς 16(4), Καραμπάτσος 10(1), Γκαϊντάσοβ 10(1), Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 14(2), Μουστόπουλος 8, Κούσουλας 3(1), Ψυλέας 14.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 4, Κουμπούρας 1, Τρύπας 3(1), Ονάσογλου 12(1), Σκούφης, Παπαδημητρίου 4, Ασημακόπουλος 7(1), Λεκάκης 12(2), Χαρίσης 17(1), Τσακαλέρης 6, Χατζηπυλιώτης 5(1), Ζαμάγιας.

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 70-56
Δεκάλεπτα :17-15, 32-27, 55-36, 70-56
Διαιτητές: Τσουμαχίδης- Δολγύρας Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαιτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 6, Βλάχος 10(2), Λεμονάκης 2, Γαλανίδης 8(1), Ζαφειρούδης 6, Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 4, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 13(1)
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Ιορδάνογλου 5, Τσιώγκας 8, Γρούδος 4, Κουτσογιάννης 17(1), Γκέλιος 11(1), Σαββίδης 6, Απιδόπουλος