Στο Final Four o ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε δύσκολα του Ιπποκράτη στην Κω με 48-50 και πανηγύρισε την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γυναικών!

Προτάσεις ΠΑΟΚ για Χριστουγεννιάτικα Δώρα στα PAOK FC Official Stores

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά από το 5ο λεπτό κι έπειτα, ο ΠΑΟΚ ανέβασε «στροφές» και πήρε το προβάδισμα.

Στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 16-23 και με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στην δεύτερη περίοδο. Στο 16’ ο ΠΑΟΚ προηγούνταν με 22-32, διαφορά με την οποία ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο (24-34).

Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, με τις φιλοξενούμενες να ελέγχουν τον ρυθμό. Στο 26ολεπτό οι Θεσσαλονικιές ήταν μπροστά στο σκορ με 30-40, με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου να τις βρίσκει στο +7 (35-42).

Στην τελευταία περίοδο ο Ιπποκράτης έκανε την αντεπίθεσή του και στο 35’ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 44-44! Από εκεί κι έπειτα το ματς πήρε χαρακτήρα «ντέρμπι» με τις ομάδες να είναι ξανά ισόπαλες 48-48 δύο λεπτά πριν από την λήξη. Οι «μάχες» ήταν σκληρές στα τελευταία κρίσιμα λεπτά, με τον ΠΑΟΚ όμως να βγαίνει νικητής, επικρατώντας του Ιπποκράτη με 48-50 και συνεχίζει στα ημιτελικά.