Πρωταθλητές Ελλάδας οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Το «2 στα 2» έκαναν οι παλαιστές του ΠΑΟΚ, οι οποίοι, μετά την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα των ανδρών, αναδείχθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας και στους εφήβους για μία ακόμα χρόνια!

Οι αθλητές του «δικεφάλου» σάρωσαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πάλης, που διεξήχθη στην Πολίχνη κατακτώντας την κορυφή με οχτώ συνολικά μετάλλια (3 χρυσά, 1 αργυρό και 4 χάλκινα).

Να σημειωθεί ότι μεγάλη συγκίνηση επικράτησε κατά την απονομή του τροπαίου στον ΠΑΟΚ, αφού σε αυτήν βρίσκονταν και οι γονείς του αδικοχαμένου φίλου του «ασπρόμαυρου» συλλόγου, Νάσου, με τον πατέρα του ν’ ανεβαίνει στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου και να παραλαμβάνει το μετάλλιο!

Με απόφαση του εφόρου του τμήματος, Χάρη Μάλλιου, ένα μετάλλιο και οι φανέλες που φορούσαν οι παλαιστές της ομάδας και ήταν αφιερωμένες στη μνήμη του Νάσου, θα σταλούν στον ΣΦ ΠΑΟΚ Πάφου.